Lapas darbībā iespējami traucējumi.

Muzejpedagoģiskās nodarbības

Muzejpedagoģiskās nodarbības

Muzejs trīs darbības vietās – Rīgas pilī, Dauderos un Tautas frontes muzejā – piedāvā muzejpedagoģiskās nodarbības skolēniem. Tās nepieciešams rezervēt iepriekš, sazinoties ar attiecīgo darbības vietu.

Rīgas pils. Laiks un iemītnieki

7.–12. klase

Rīgas pils izzināšanai veltītā nodarbība piedāvā skolas vecuma jauniešiem iepazīt atjaunotās Rīgas pils telpas un ar tām saistītos notikumus interaktīvā veidā. Skolēni tiek aicināti iejusties dažādu laikmetu pils iemītnieku lomā.

Uzzināt vairāk
Skats uz Rīgas pils Svina torni.

Mana Latvija

1.–9. klase

Nodarbība veicina izpratni par Latvijas valsts veidošanās apstākļiem un norisi, stiprina priekšstatu par Latvijas valsti kā vērtību. Nodarbība iepazīstina ar Rīgas pili kā daudzu vēsturisku notikumu norises vietu. Tāpat skolēni izzina vēstures liecības, kas stāsta par Latvijas valsts tapšanu un aizstāvēšanu (Lāčplēša Kara ordeni, Triju Zvaigžņu ordeni u. c.).

Uzzināt vairāk
Latvijas Republikas apbalvojumi.

Iepazīsti Rīgas pili

1.–12. klase

Nodarbībā skolēni iepazīst Rīgas pili – vienu no vislabāk saglabātajām Vācu ordeņa pilīm Baltijas jūras reģionā ar vairāk nekā 500 gadu vēsturi. Nesen restaurētā Rīgas pils ir ne vien izcils arhitektūras un mākslas piemineklis, bet arī vēstures notikumu lieciniece – šajā ēkā Latvijai svarīgus lēmumus pieņēmuši dažādu laiku varasvīri.

Uzzināt vairāk

Kā dzīvoja senie ļaudis? (no 2025. gada)

5.–9. klase

Nodarbībā skolēni papildina zināšanas par senvēstures periodu Latvijā, iepazīstot daudzveidīgus arheoloģiskos priekšmetus – ieročus, darba rīkus, sadzīves priekšmetus, keramiku, rotas, apģērbu rekonstrukcijas –, stiprina prasmes atpazīt un raksturot dažādus vēstures avotus.

Uzzināt vairāk
Skolēni darbojas ar priekšmetu atdarinājumiem.

Kas ir muzejs? (no 2025. gada)

1.–9. klase

Nodarbības mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar LNVM vēsturi un tā darbības veidiem – priekšmetu krāšanu un saglabāšanu, pētniecību, restaurāciju un popularizēšanu sabiedrībā – veicinot izpratni par muzeja funkcijām kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā.

Uzzināt vairāk
Muzeja darbinieki darba procesā.

Latvija no valsts dibināšanas līdz mūsdienām (no 2025. gada)

5.–12. klase

Nodarbības mērķis ir nostiprināt skolēnu zināšanas un izpratni par Latvijas vēstures 20. gadsimta notikumiem, gatavojoties valsts pārbaudes darbiem.

Uzzināt vairāk
Skats muzeja nodarbībā.

Ceļojums Latvijas vēsturē (no 2025. gada)

1.–4. klase

Nodarbības mērķis ir iepazīstināt tās dalībniekus ar cilvēku dzīvesveidu Latvijas teritorijā no akmens laikmeta līdz mūsdienām, mācot atpazīt dažādiem laika periodiem raksturīgās pazīmes.

Uzzināt vairāk

Lūdzam ņemt vērā, ka pakalpojums ir rezervēts tikai pēc telefoniska vai rakstiska apstiprinājuma saņemšanas no muzeja darbinieka.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.